Przed zakupem zasilacza UPS warto wyposażyć się w kilka podstawowych informacji na jego temat. Poniżej odpowiedzi na najpopularniejsze pytania zadawane przed zakupem zasilaczy UPS:
Co oznacza skrót UPS?
W odniesieniu do zasilaczy awaryjnych – UPS to skrót od uninterruptible power supply (czyli: nieprzerywalne zasilanie energią).
W czym podawana jest moc zasilaczy awaryjnych?
Moc zasilaczy awaryjnych jest najczęściej podawana w jednostce [VA]. Jest to moc pozorna. Najczęściej moc rzeczywista [W] jest niższa niż moc pozorna. Nie jest to jednak jednostka która wskazuje czas podtrzymania prądu zasilacza awaryjnego. Czas podtrzymania prądu zależy głównie od liczby i pojemności akumulatorów. Z uwagi na specyfikę zasilaczy awaryjnych te o większej mocy są wyposażane w akumulatory o większej pojemności.
Czy można stosować UPS do zasilania pompki CO?
UPS przy zasilaniu pompki do CO może być dobrym rozwiązaniem. Trzeba pamiętać że zasilacze UPS są przystosowane do zasilania komputerów i mają za zadanie utrzymać działanie komputera przez kilka minut – co powinno pozwolić na jego zamknięcie bez utraty danych. UPS nie jest generatorem prądu więc czas podtrzymania prądu będzie ograniczony. Aby go przedłużyć musimy wybrać UPS który posiada akumulatory o wysokiej pojemności. Dodatkowo na zasilaczu UPS do pompy CO nie warto oszczędzać. Dobrze jest wybrać wysokiej jakości zasilacz UPS z prądem sinusoidalnym na wyjściu.