Jak dobrać odpowiednią moc zasilacza UPS?

akumulator agm

Zasilacze awaryjne UPS to coraz częściej wybierane dodatki służące do ochrony sprzętu nie tylko w przestrzeni biurowej. UPS zapewnia nieprzerwane dostawy energii do podłączonego urządzenia. W efekcie w sytuacji zaniku napięcia w sieci lub jego skoków sprzęt w dalszym ciągu działa i nie jest narażony na negatywne skutki – jak przepalenie się podzespołów. Zasilacze UPS to inwestycja, która zwraca się na wielu poziomach zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku. Dzięki zasilaczowi można z powodzeniem oszczędzić sobie wielu kłopotów jak i przyszłych wydatków związanych z naprawą lub wymianą sprzętu. 

Zasilacze UPS, który wybrać?

Kwestia mocy jest jedną z głównych, którą trzeba dokładnie rozważyć. Wszystko zależy od tego, co do zasilacza zamierza się podłączyć, a tutaj ma się dość szerokie pole do manewru. Na rynku istnieje wiele różnorodnych zasilaczy przeznaczonych do specyfiki różnych branż jak i na potrzeby indywidualne. Określenie swoich potrzeb pomoże skupić się na kategorii produktów, które wpiszą się w rzeczywiste potrzeby oraz pozwoli uniknąć sytuacji kupna zasilacza UPS, którego możliwości nie będzie można w pełni wykorzystać.

W jakiś sposób zmierzyć moc podłączanych urządzeń?

Najprostszym sposobem jest zakupienie dodatkowo miernika energii i sprawdzenie zapotrzebowania każdego sprzętu, jaki zamierza się podłączyć. Podbór mocy można też oszacować z tablic znamionowych znajdujących się na urządzeniach. Wszystkie dane należy ze sobą zsumować dodając dla bezpieczeństwa około 50 W i dobrać zasilacz UPS w tym przedziale mocy. 

Zasilacze UPS mają różną moc, która pozwala na zarówno zabezpieczenie pojedynczego stanowiska jak i całej serwerowni. Wszystko rozbija się o potrzeby użytkownika. Jeśli zamierza się do zasilacza podłączyć monitor i np. przeciętny komputer to optymalnym zasilaczem będzie ten o mocy 120 – 350 W. Pamiętać trzeba, że moc rośnie w miarę zapotrzebowania. 

Kupno zasilacza UPS, będzie inwestycją, która szybko się zwróci dając świadomość, że sprzęt jest zabezpieczony a utrata danych nigdy się nie zdarzy.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *