Rodzaje zasilaczy UPS

Rodzaje zasilaczy UPS

Rodzaje zasilaczy UPS

Zasilacze UPS umożliwiają w przypadku awarii prądu w sieci, dalszą pracę podłączonych pod nie urządzeń. Stanowią także ochronę przed przepięciami. Zasilacze UPS znajdują zastosowanie w biurach, serwerowniach, a także coraz częściej w domu. W zależności od potrzeb, dostępne są różne rodzaje zasilaczy UPS.

Line-Interactive AVR

Jest to najlepsze rozwiązanie dla typowych urządzeń, które nie mają dużych wymagań. W systemie tym zasilacz UPS sprawdza na bieżąco parametry prądu z sieci. W przypadku nagłych wzrostów i spadków napięcia, koryguje napięcie i natężenie na wyjściu zasilacza UPS.  Umożliwia to skuteczną pracę takich urządzeń jak komputery, serwery i inne, przy zachowaniu bezpieczeństwa i ciągłości działania. Przy awarii zasilania, podłączone urządzenia są przełączane na zasilanie z wbudowanego akumulatora.

Rodzaje zasilaczy UPS

Co ważne, prąd na wyjściu z zasilacza UPS może mieć moc o przebiegu  sinusoidy aproksymowanej lub czystej sinusoidy. Aproksymowana sinusoida będzie odpowiednia dla większości routerów, zestawów serwerowych, silników eklektycznych i innych urządzeń. Bardziej wrażliwe urządzenia (np. piece CO) powinny pracować z zasilaczem UPS, którego moc wyjściowa ma przebieg czystej sinusoidy. Dzięki temu dostarczany do urządzenia prąd będzie miał dokładnie takie same parametry, jak ten dostępny bezpośrednio w gniazdku. Oznacza to, że taki zasilacz UPS będzie odpowiedni dla każdego urządzenia. Zasilacz tego typu pokazany jest na zdjęciu po lewej a to strona, gdzie możesz go kupić.

Zasilacz UPS online

Jest to najbezpieczniejszy rodzaj zasilacza UPS. Gwarantuje on całkowitą separację sieci energetycznej i podłączonych pod zasilacz urządzeń. W zasilaczu UPS online, w pierwszej kolejności zasilanie z sieci jest zamieniane na prąd stały, który ładuje umiejscowiony wewnątrz ładowarki UPS akumulator. Następnie prąd zgromadzony w akumulatorze jest ponownie przekształcany w prąd przemienny, który płynie do podłączonych urządzeń. W przypadku zaniku zasilania w sieci, akumulator nadal kontynuuje swoją pracę (bez potrzeby przełączania). Jedynie akumulator nie jest ładowany prądem z sieci. Dzięki temu, zasilacz UPS online nadaje się do najbardziej wrażliwych urządzeń, likwidując wszelkie szumy i nieregularności parametrów prądu w sieci. Do szaf teleinformatycznych, warto wybrać zasilacz UPS online do szaf rack. Dobrym przykładem tego zasilacza z rewelacyjnymi parametrami jest Zasilacz awaryjny UPS Online Green Cell MPII.

Rodzaje zasilaczy UPS

Jeżeli zastanawiasz się nad doborem zasilacza UPS w zależności od docelowego miejsca pracy, więcej informacji uzyskasz, zapoznając się z artykułami dotyczącymi jego kupna dla użytku biurowego oraz w domu.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *