Tani zasilacz UPS do komputera

zasilacz ups do komputera

Zastosowanie zasilaczy UPS w komputerach domowych staje się co raz popularniejsze. Dzięki nim mamy gwarancję utrzymania komputera „przy życiu” jeszcze przez kilka minut od awarii prądu. Jeśli UPS jest nam potrzebny głównie do domowych zastosowań to wydatek na zasilacz UPS nie będzie duży.

Jaka moc zasilacza UPS do komputera?

Aby być pewnym że zasilacz UPS „poradzi sobie” z naszym komputerem musimy poznać moc potrzebną do zasilenia naszego komputera. Będziemy potrzebować zasilacza UPS o mocy większej niż maksymalny pobór prądu przez nasz komputer. W większości przypadków nie będzie to więcej niż 360W, chyba że posiadamy komputer z wyższej półki. Jeśli nasz komputer to standardowy sprzęt, w zupełności wystarczy zasilacz UPS o mocy 600-800 VA. Przy bardziej wymagającym sprzęcie możemy potrzebować zasilacza UPS o mocy 1000-1500 VA. Pamiętajmy by uwzględnić inne urządzenia podpięte do komputera, takie jak drukarka czy modem.

OnLine vs OffLine

Poszukując taniego zasilacza UPS powinniśmy zdecydować się na model o technologii OffLine. Taki zasilacz zupełności wystarczy do zasilania awaryjnego komputera. Warto upewnić się że działa on w technologi Line Interactive.

Przebieg prądu wyjściowego

W zasilaczach UPS OffLine spotyka się prąd wyjściowy o kształcie czystej sinusoidy jak też o przebiegu prostokątnym (symulowana sinusoida). Poszukując taniego modelu możemy wybrać UPS z symulowaną sinusoidą. Modele z takim prądem będą o kilkaset złotych tańsze niż modele z czystą sinusoidą. Warto pamiętać że niektóre urządzenia (np. pompy CO) mają problemy z symulowaną sinusoidą więc jeśli potrzebujemy bardziej uniwersalnego zasilacza UPS, musimy wybrać droższy model tworzący prąd z czystą sinusoidą.

Proponowane modele

Warto przy tej okazji zaproponować ciekawe modele które doskonale sprawdzą się w domowym zastosowaniu, a ich cena jest bardzo korzystna.

Zasilacz UPS Green Cell 600VA

To tani i skuteczny zasilacz UPS. Poradzi sobie bez problemu z zasileniem zwykłego komputera czy monitoringu, a jego cena jest bardzo korzystna. Można go kupić za ok. 200 zł w sklepie Świat Baterii lub na Allegro.

Zasilacz UPS Green Cell 800VA

Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla komputera z uwagi na dużą ilość gniazdek, które są niezwykle przydatne przy komputerze stacjonarnym. Moc 800 VA w zupełności wystarczy do zasilenia komputera stacjonarnego. Taki zasilacz możemy kupić już za 289,95 zł pod adresem: https://swiatbaterii.pl/zasilacz-ups-zasilacz-awaryjny/33941-zasilacz-awaryjny-ups-green-cell-aio-z-wyswietlaczem-lcd-800va.html

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *