Zalety posiadania zasilacza UPS do pompy CO

zasilacz ups do szafy rack

Pompy elektryczne posiadają niewątpliwie bardzo dużo zalet, dlatego też są bardzo chętnie instalowane w nowoczesnych systemach grzewczych. Największym ich walorem jest przede wszystkim energooszczędność. Pompy CO pobierają kilka razy mniej energii niż popularne jeszcze do niedawna pompy manualne. 

Stały dostęp do energii elektrycznej to wymóg, aby dana pompa działała optymalnie. Dlatego ważna jest alternatywa w przypadku, kiedy standardowy dostęp do prądu zawiedzie (na przykład podczas burzy czy innych kryzysowych sytuacji). Najlepszym rozwiązaniem jest zakup zasilacza UPS do pompy CO. Gwarantuje to zabezpieczenie urządzenia podczas spadku parametrów bądź całkowitego braku energii. Co więcej umożliwi pompie stałą pracę i prawidłowe działanie. Jest to szczególnie ważne w przypadku instalacji grzewczych. Wyłączenie pompy kotła na paliwo czy pieca w wyniku awarii prądu może spowodować niebezpieczny wzrost ciśnienia w całym układzie i tym samym rozszczelnienia instalacji.

Kryteria dobrego zasilacza UPS do pompy CO

Obecnie produkowane zasilacze ups do pompy co są bardzo nowoczesne i cechują się wieloma rozwiązaniami. Są nie tylko bardzo wygodne, ale również pozwalają na intuicyjne działanie zasilacza w przypadku spadku bądź braku energii. Najważniejszym kryterium wyboru odpowiedniego zasilacza awaryjnego jest między innymi jego moc – im mocniejsza pompa układu cieplnego, tym mocniejszy powinien być zasilacz. Do większości standardowych instalacji grzewczych, które są instalowane w warunkach domowych wystarczy zasilacz awaryjny o mocy 200-400W. Polecane zasilacze pochodzą z firmy Green Cell, która od lat cieszy się dobrymi jakościowo produktami, o której wspomnieliśmy w innym artykule na łamach naszej strony.

Zasilacze awaryjne do pomp oraz innych urządzeń (komputerów, serwerów i wielu innych produktów) można znaleźć w różnych cenach w zależności od parametrów modelu oraz producenta. Z pewnością jest to o wiele mniejszy wydatek niż naprawa skutków awarii spowodowanej brakiem zasilania oraz w przerwach w dostępie prądu. Warto więc zastanowić się nad sensem zakupu takiego zasilacza ups, ponieważ zapewnia on bezpieczeństwo oraz ochronę. 

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *