Jak wybrać odpowiedni zasilacz UPS do pompy CO?

Niektóre urządzenia wymagają stałego dostępu do źródła zasilania. Tak jest właśnie z pompami CO, które są obecnie jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań nowoczesnej technologii grzewczej. Stały dostęp do energii elektrycznej umożliwia nie tylko prawidłowego działanie całego obiegu grzewczego, ale jest także wymuszony przez względy bezpieczeństwa. Wielu fachowców j

est zdania, że niektóre urządzenia (kotły na paliwo stałe, kolektory słoneczne czy nawet kominki z płaszczem wodnym) nie powinny być w ogóle instalowane bez dobrania do nich odpowiedniego zasilania awaryjnego. Bez wątpienia zasilacz UPS do pompy CO to sprzęt obowiązkowy, ale jak znaleźć odpowiedni model?

Rola zasilacza awaryjnego

Zasilanie awaryjne pozwala na ciągłą pracę urządzenia w momencie spadku wydajności instalacji elektrycznej (na przykład w przypadku jej przeciążenia) bądź całkowitego odcięcia dopływu prądu. Zapobiega to między innymi nadmiernemu ciśnieniu, które ma miejsce w przypadku, kiedy to pompa CO przestaje tłoczyć wodę – może to doprowadzić między innymi do rozszczelnienia się całej instalacji i tym samym jej awarii, która może być bardzo niebezpieczna w swoich skutkach. Zasilacz UPS do pompy CO pomaga skutecznie rozwiązać problem i tym samym zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas przerw w dostawie energii elektrycznej. 

Jakiego typu musi być zasilacz UPS do pompy CO?

Na rynku dostępnych jest wiele zasilaczy awaryjnych, ale skąd mamy wiedzieć który konkretnie wybrać? Warto pamiętać, że wybrany zasilacz powinien posiadać wszystkie niezbędne atesty bezpieczeństwa oraz być zgodny z odpowiednimi normami. Jako zasilanie awaryjne do urządzeń instalacji grzewczej zaleca się wybór odpowiedniego zasilacza awaryjnego. Mowa tutaj przede wszystkim o jego optymalnej mocy (im mocniejsza pompa grzewcza tym powinna być większa moc zasilacza). Drugi aspekt to sinusoidalny przebieg napięcia wyjściowego, który w przypadku pomp CO sprawdza się najlepiej. Wybierając odpowiedni zasilacz awaryjny warto jest także zwrócić uwagę na czas w jakim jest włączane alternatywne zasilanie. Najbardziej nowoczesne pompy posiadają przełączanie liczone nawet w milisekundach, co jest niewątpliwie ich sporą zaletą i dodatkowym walorem. Jeśli potrzebujesz wersji do szafy rack, zajrzyj do starszego artykułu na naszej stronie – Zasilajjcz ups – obowiązkowy sprzęt do szafy rack.