Zasilacz UPS w domu – dlaczego warto i co wybrać ?

zasilacz komputerowy

zasilacz komputerowyDlaczego warto posiadać zasilacz UPS?

Faktem jest, że obecnie zasilacze UPS są powszechnie stosowane przede wszystkim w branży komputerowej, systemach ochrony, czy placówkach opieki medycznej. Spójrzmy jednak na tę kwestię biorąc pod kątem użytku osobistego.

Awarie prądu są z zasady czymś na co nie mamy wpływu, zwłaszcza w naszych domowych czterech kątach. Z całą pewnością każdemu z nas kilkukrotnie przerwa w dostawie prądu przeszkodziła w pracy na komputerze, czy grze na konsoli. Zasilacz awaryjny zapewnia spokój i niezależność.

Jaki zasilacz wybrać do domu?

Zakładając, że domowy zasilacz awaryjny ma służyć przede wszystkim do utrzymania zasilania przez krótki czas do momentu zapisu postępów i zamknięcia systemu w komputerze, w zupełności wystarczą nam nawet najmniejsze modele UPS. Jeśli jednak nasze wymagania są nieco większe, można zdecydować się na zasilacz o pojemności 1500 VA i wyżej. Taki UPS jest w stanie nawet utrzymać solidny zestaw komputerowy z routerem przez nawet kilkanaście minut, co w zupełności wystarcza, by móc dokończyć swoje prace, a może i naprawić usterkę instalacji elektrycznej.

Należy pamiętać jednak, że najbardziej istotny w przypadku zasilacza UPS jest błyskawiczny moment interwencji w którym przejmuje on rolę gniazdka. Przejęcie zasilania przez urządzenia po zatrzymaniu dostarczania prądu następuje w kilka milisekund. To dzięki temu jesteśmy w stanie zachować cenne dane, ale także uniknąć uszkodzenia sprzętu, co może być efektem awarii prądu.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *