Zasilacz UPS w domu – dlaczego warto i co wybrać ?

zasilacz komputerowy

zasilacz komputerowyDlaczego warto posiadać zasilacz UPS?

Faktem jest, że obecnie zasilacze UPS są powszechnie stosowane przede wszystkim w branży komputerowej, systemach ochrony, czy placówkach opieki medycznej. Spójrzmy jednak na tę kwestię biorąc pod kątem użytku osobistego.

Awarie prądu są z zasady czymś na co nie mamy wpływu, zwłaszcza w naszych domowych czterech kątach. Z całą pewnością każdemu z nas kilkukrotnie przerwa w dostawie prądu przeszkodziła w pracy na komputerze, czy grze na konsoli. Zasilacz awaryjny zapewnia spokój i niezależność.

Jaki zasilacz wybrać do domu?

Zakładając, że domowy zasilacz awaryjny ma służyć przede wszystkim do utrzymania zasilania przez krótki czas do momentu zapisu postępów i zamknięcia systemu w komputerze, w zupełności wystarczą nam nawet najmniejsze modele UPS. Jeśli jednak nasze wymagania są nieco większe, można zdecydować się na zasilacz o pojemności 1500 VA i wyżej. Taki UPS jest w stanie nawet utrzymać solidny zestaw komputerowy z routerem przez nawet kilkanaście minut, co w zupełności wystarcza, by móc dokończyć swoje prace, a może i naprawić usterkę instalacji elektrycznej.

Należy pamiętać jednak, że najbardziej istotny w przypadku zasilacza UPS jest błyskawiczny moment interwencji w którym przejmuje on rolę gniazdka. Przejęcie zasilania przez urządzenia po zatrzymaniu dostarczania prądu następuje w kilka milisekund. To dzięki temu jesteśmy w stanie zachować cenne dane, ale także uniknąć uszkodzenia sprzętu, co może być efektem awarii prądu.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *