Zasilacze UPS do pomp CO

Zasilacz awaryjny UPS Micropower

Jeśli chcemy aby nasza pompa CO działała, nawet gdy zabraknie prądu, musimy zapewnić jej zasilanie awaryjne. Jednym ze sposobów będzie zakup zasilacza UPS. Zasilacze UPS to urządzenia które w czasie braku prądu podtrzymują napięcie przez kilka-kilkanaście minut. Najlepiej sprawdzają się w przypadkach, gdy mamy problemy z częstymi lecz krótkimi brakami prądu.

Zasilanie awaryjne pompy CO za pomocą zasilacza UPS jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Jeśli chcemy je zastosować musimy wybrać odpowiedni zasilacz UPS.

Jaki zasilacz UPS do pomp CO?

Prąd wyjściowy

Podstawowym warunkiem wyboru zasilacza UPS do pompy CO jest odpowiedni kształt prądu wyjściowego. Musimy zadbać o to aby na wyjściu UPSa którego zastosujemy była pełna sinusoida. Dzięki temu będziemy pewni, że nasza pompa CO nie zniszczy się w wyniku niskiej jakości prądu.

Do pomp CO warto wystrzegać się najtańszych zasilaczy. Najtańsze zasilacze UPS tworzą prąd o przebiegu symulowanej sinusoidy co może powodować głośniejszą pracę pompki, co z czasem może skrócić jej żywotność. Tnie zasilacze UPS są przystosowane głównie do komputerów.

Moc

Moc urządzenia nie jest bardzo istotna przy zakupie zasilacza UPS do pompy CO. Ponieważ pompy CO mają najczęściej moc rzędu 70-90W, praktycznie każdy zasilacz UPS będzie w stanie dostarczyć taki prąd. W zupełności wystarczą nam najmniejsze modele mające 600 VA lub mniejszą moc.

Czas podtrzymania prądu przez zasilacz UPS

Aby zasilacz UPS podtrzymywał prąd przez długi czas, nie musimy kupować modelu który posiada dużą moc. Moc i czas podtrzymania prądu nie ściśle ze sobą powiązane. Czas podtrzymania prądu przez zasilacz awaryjny zależy od akumulatorów jakie się w nim znajdują. Przy zakupie warto więc wybierać zasilacze o mniejszej mocy, ale posiadające stosunkowo dużą pojemność akumulatorów.

Ile kosztuje zasilacz UPS do pompy CO?

Ceny są różne, w zależności od producenta. Jedno z najtańszych rozwiązań które dobrze się sprawdza to zasilacz UPS Green Cell UPS08. Ten zasilacz UPS posiada prąd o kształcie czystej sinusoidy i 2 akumulatory 12V o pojemności 7 Ah Jego cena to ok. 700 zł.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *