UPS-y, czyli zewnętrzne baterie do podtrzymywania działania różnorodnych sprzętów stają się coraz popularniejszym dodatkiem dla wymagających użytkowników. Sprzętów elektronicznych w każdym domu lub firmie jest coraz więcej, a wywiązanie się z codziennych obowiązków wymaga sprawnego i niezakłóconego ich użytkowania. W firmie podstawą wykonywanej pracy jest komputer stacjonarny. UPS służy ochronie jego działania zapewniając nieprzerwaną pracę mimo skoków napięcia lub zaniku prądu. Tego rodzaju sytuacje nie zdarzają się może zbyt często, jednak, gdy nastąpią mogą wywołać spore problemy. Nie każdy użytkownik ma w zwyczaju zapisywać, co 5 minut dla własnego bezpieczeństwa postępy swojej pracy. Nagłe wyłączenie się sprzętu lub jego reset może spowodować utratę cennych danych i prowadzonych projektów, których odtworzenie będzie się wiązało z dużymi kosztami. W firmie każdy przestój spowodowany awarią sprzętu może wiązać się z dużymi kosztami. UPS służą ochronie zarówno indywidualnych stanowisk komputerowych, jak i serwerów. Podtrzymanie ich działania na wypadek fluktuacji prądu lub jego zaniku jest kluczowe dla wznowienia prawidłowej pracy i ograniczenie do minimum ewentualnych przestojów.
UPS na co dzień
UPS to zewnętrzny zasilacz awaryjny, który przełącza się natychmiastowo na zasilanie akumulatorowe, gdy z zasilaniem płynącym z gniazdka występują problemy. Przełączenie następuje od razu także często problemów nie jest w stanie się zauważyć. Dzięki temu praca może postępować w sposób niezakłócony. Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów UPS-ów skierowanych zarówno na potrzeby indywidualne jak i firmowe. Różnią się one od siebie nie tylko mocą, ale również rozmiarami, stopniem regulacji oraz ilością dodatkowych opcji. Dobrej jakości UPS nie jest dużym wydatkiem. Wszystko rozbija się o to, co będzie do niego podłączone (nie musi być to tylko komputer). Najczęściej UPS służy do podtrzymywania pracy serwerów oraz komputerów stacjonarnych. W dzisiejszych czasach nie wszystko da się ogarnąć na laptopie, PC posiada większe możliwości jednak utrata danych z powodu zaniku lub skoków napięcia stanowi poważny problem. UPS zarówno w środowisku domowym, jak i firmowym nie zajmie dużo miejsca. Zmieści się on spokojnie na biurku lub koło jednostki centralnej dając pewność, że sprzęt jest adekwatnie zabezpieczony przed różnymi ewentualnościami.
Jak długo podtrzyma UPS?
Nie ma jednoznacznej granicy czasu. UPS-y w zależności co jest do nich podłączone potrafią utrzymać sprzęt w działaniu od kilku do kilkunastu minut. Większe jednostki dłużej. Czas jest jednak wystarczający żeby spokojnie zamknąć wszystkie programy oraz pliki, nad którymi się pracowało i bezpiecznie wyłączyć sprzęt do momentu powrotu zasilania lub rozwiązania problemów z nim. UPS zabezpiecza energetycznie sprzęty wartości często kilku, a nawet więcej tysięcy złotych (szczególnie w serwerowniach). Utrata danych to koszt, na który nie mogą sobie pozwolić żadne firmy, dlatego zasilacze awaryjne są coraz częściej wybierane przez wymagających użytkowników, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i profesjonalizm pracy.
Szukających wysokiej jakości UPS-ów, których możliwości da się swobodnie dostosować do swoich indywidualnych wymagań oraz posiadanego budżetu odsyłamy do sklepu internetowego Świat Baterii, gdzie znajdziecie szeroki wachlarz opcji, które pozwolą profesjonalnie zabezpieczyć swoje stanowisko pracy.