Zasilacz UPS zasady działania

UPS, czyli zewnętrzny akumulator rezerwowy w krótkim czasie stał się dodatkiem, w który inwestują zarówno biznesowi, jak i indywidualni użytkownicy. UPS pozwala dodatkowo zabezpieczyć podłączone urządzenia przed negatywnymi skutkami nagłego zaniku prądu lub jego fluktuacji. Stare sieci znajdujące się w firmach lub np. blokach z dużej płyty, potrafią być zawodne i przeciążone. Awarie może i nie zdarzają się często, jednak w momencie ich wystąpienia zgromadzone na sprzęcie dane są narażone na utratę – tak samo jak wrażliwe komponenty urządzeń elektronicznych. UPS stanowi dodatkową linię obrony, która ma zagwarantować, że urządzenia utrzymają swoją pełną funkcjonalność, a wykonywana praca będzie mogła bez przeszkód posuwać się do przodu.

Różne rodzaje różne potrzeby

UPS-y występują w wielu formach i kilku rodzajach. Najczęściej stosowanymi są UPS-y offline. Są one najtańsze i służą głównie do zabezpieczenia urządzeń o niskim poborze mocy. W przypadku tego rodzaju UPS-ów, przy pracy prąd płynie z gniazdka i zasila wewnętrzne baterie. W momencie nastąpienia awarii zasilania, UPS przełącza się na wewnętrzne akumulatory i działa do momentu ich rozładowania.

UPS-y online to z kolei bardziej zaawansowane warianty, które są w stanie dostarczyć „najczystszy” prąd do podłączonych urządzeń. Przejście z zasilania sieciowego na wewnętrzne następuje natychmiastowo w sposób płynny. Te warianty dają większą możliwość regulacji dochodzącego prądu sprawiając, że sprzęt jest jeszcze lepiej zabezpieczony.

UPS poza zapewnianiem ochrony w momencie braku zasilania z sieci potrafią również prostować docierający sygnał. Czasem w gniazdku zachodzą fluktuacje, a nagłe skoki i spadki napięcia mogą doprowadzić do wyłączenia się sprzętu, utraty danych lub przepalenia się czegoś istotnego. UPS do tego nie dopuści. Jest to wyjątkowo przydatne, gdy sieć jest mocno obciążona przez podłączone do niej urządzenia jak np. duża ilość komputerów w firmie lub serwerowni. UPS-y to dodatek nie tylko sprawdzający się w sferze biznesowej. Indywidualni użytkownicy coraz częściej wykonują pracę zdalną lub zabierają część obowiązków do domu. Posiadanie pewności, że nie straci się postępów swoich prac ani nie uszkodzi sprzętu, którego naprawa może przeciągać się w czasie i generować dodatkowe koszty jest kluczowa dla sprawnego wywiązywania się ze swoich obowiązków.

UPS zapewni od kilku do kilkunastu minut bezpiecznego działania dla podłączonych urządzeń. Czas ten jest zależny od ilości sprzętów, jakie są podpięte i ich zapotrzebowania na moc. W czasie, jaki udostępnia UPS można spokojnie zapisać swoje projekty, wyłączyć sprzęt i czekać na usunięcie awarii lub unormowanie się sytuacji.

Jeśli szukasz wydajnego UPS oraz profesjonalnej porady, co wybrać sprawdź aktualną ofertę w sklepie Świat Baterii, z pewnością szybko znajdziesz tam coś dla siebie.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *