Jaki UPS na dwa komputery?

Kupując komputer patrzy się głównie na jakość podzespołów oraz możliwości jakie całość będzie dawać zarówno do pracy jak i rozrywki. Owszem kupuje się dodatkowe akcesoria, żeby zwiększyć efektywność oraz komfort wykonywanych czynności, jednak często nie zabezpiecza się swojej pracy w pełni, na wszystkie ewentualności.

Pracując na komputerze, czy to w firmie, czy w domu mogą zdarzyć się sytuacje, gdy owoce wykonywanej pracy bardzo szybko się utraci. Nagła przerwa w dostawach prądu lub skoki napięcia mogą spowodować, że sprzęt się wyłączy lub zresetuje. W takim wypadku jeśli wcześniej nie zapisało się wprowadzonych w projekt postępów, zmiany tracone są bezpowrotnie, a użytkownik musi zaczynać na nowo. Takie przestoje głównie w środowisku biznesowym potrafią dostarczyć wielu problemów. Można ich jednak łatwo uniknąć. Wybierając komputer do firmy lub domu warto rozważyć dodatkowo kupno do niego baterii zewnętrznej czyli UPS.

Co to jest UPS?

UPS to zewnętrzny bank energii, który pozwala na podtrzymanie działania podłączonych sprzętów. Przejście z zewnętrznego zasilania na akumulatorowe odbywa się natychmiast także podłączony sprzęt działa nieprzerwanie, a użytkownik nie musi martwić się o potencjalne przerwy w swojej pracy.

Zasilacz UPS pozwala wygładzić wahania napięcia spowodowane podłączeniem innych urządzeń o dużej mocy, przepięcia oraz zniekształcenia harmoniczne. W rezultacie do komputera zawsze dostarczany jest prąd o napięciu 230 V. Zasilacz UPS pozwala uchronić komputer przed różnymi problemami jakie mogą pojawić się w sieci.

Praca na dwóch stanowiskach lub na jednym z podłączonym obok serwerem jest coraz częstsza. Takie połączenie musi być odpowiednio zabezpieczone. Jeśli serwer nagle przestanie działać duża ilość wrażliwych danych może ulec bezpowrotnemu straceniu. UPS likwiduje ten problem. W razie wystąpienia problemów ze strony sieci, zasilacz awaryjny podtrzyma działanie podłączonych sprzętów od kilku do kilkunastu minut. W tym czasie można bezpiecznie zapisać postępy w projektach, zamknąć wszystkie programy i czekać spokojnie na powrót prawidłowego zasilania.

UPS-y nie tylko chronią komputer na wypadek awarii i braku zasilania. Często w gniazdku pojawiają się fluktuacje prądu, które mogą spowodować nagłe wyłączenie się lub reset komputera. UPS umożliwia redukcję tych fluktuacji na bieżąco, dzięki czemu komputer działa w trybie nieprzerwanym nie powodując problemu dla użytkownika.

Dla osób szukających odpowiedniego zasilacza UPS zalecamy kierować się w stronę zasilaczy UPS online i online z podwójną konwersją. Mają one wysoką odporność na zakłócenia oraz przepięcia co czyni je jednym z najlepszych wyjść dla wymagających użytkowników. Tego rodzaju UPS-y nie są przesadnie drogie. Jest to inwestycja, która szybko się zwróci i to na wielu poziomach.

Wybierając nowy zasilacz awaryjny należy zwrócić przede wszystkim uwagę na czas przełączania, moc zasilacza, czas podtrzymania akumulatorowego, możliwość pracy urządzenia i dostosowania go do swoich wymogów oraz oczywiście cenę.

Szukając wysokiej jakości zasilacza UPS, który bez problemu obsłuży dwa komputery warto zwrócić się w stronę sklepów, które posiadają ugruntowaną pozycję na rynku i są w stanie zapewnić profesjonalne rozwiązania. Sklepem, w którego stronę warto jest się skierować jest Świat Baterii.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *