Jakie zadanie ma zasilacz awaryjny UPS?

Wielu z pewnością niejednokrotnie spotkało się z sytuacją, gdy pracując przy komputerze nagle zgasło światło lub nastąpił skok napięcia – wynikiem, czego komputer się wyłączył lub zresetował. W takich sytuacjach dane oraz owoce wykonywanej przed awarią pracy były tracone. Często, gdy jest się skupionym na pracy zapomina się co chwila dla bezpieczeństwa zapisać postępów. Chociaż awarie prądu lub skoki napięcia nie zdarzają się często to ich wystąpienie może mieć opłakane skutki. Nadgonienie braków bywa trudne, a często niewykonalne, ponieważ dane tracone są bezpowrotnie. Zarówno w domu, jak i w firmie może dojść do tego rodzaju sytuacji. W środowisku biznesowym utrata danych lub nagły przestój mogą spowodować duże straty. Można ich jednak łatwo uniknąć, rozwiązaniem jest awaryjny zasilacz UPS.

Zasilacz UPS ochroną dla sprzętu

Zasilacze UPS to coraz częściej wybierane narzędzia, które mają za zadanie zabezpieczyć oraz wspomóc zarówno domowe jak i pracownicze stanowisko pracy. UPS to zewnętrzna bateria, która włącza się natychmiast, gdy w gniazdku sieciowym nastąpi zanik prądu lub jego fluktuacje. Często skoków i spadków napięcia pracując z UPS-em się nie zauważa. Dzięki temu praca postępuje niezakłócona, a wszystkie dane są bezpieczne. W momencie, gdy prąd zaniknie całkowicie UPS przełącza się natychmiastowo na wewnętrzne akumulatory, które podejmują zasilanie podłączonych urządzeń. UPS jest w stanie utrzymać podłączone sprzęty przez okres kilku do kilkunastu minut. W tym czasie można spokojnie zapisać postępy swoich prac, zamknąć wszystkie prowadzone projekty, wyłączyć komputer i czekać spokojnie na powrót zasilania.

UPS-y to zabezpieczenie, które pozwala na szybki i niezakłócony powrót do pracy oraz brak konieczności rozpraszania się i nerwowego zapisywania plików co 5 minut. Okres podtrzymania sprzętu zależy od rodzaju, liczby UPS-ów oraz podłączonego sprzętu. Zewnętrznych baterii tego typu używa się głównie do energetycznej asekuracji komputerów oraz laptopów (które działają bez baterii, będąc ciągle podpiętym do kabla).Ta asekuracja nie jest bardzo dużym wydatkiem, a pozwala się zabezpieczyć na wiele przykrych ewentualności.

UPS-y przydadzą się szczególnie w biurach oraz serwerowniach, w których sieci mogą być przeciążone z powodu dużej ilości podpiętego sprzętu. Zabezpieczą one znajdujący się sprzęt przed zanikami oraz skokami energii nie generując dla użytkowników dodatkowych problemów. UPS ma niewielkie stosunkowo wymiary także z powodzeniem dopełni przestrzeni biurowego stanowiska pracy.

Szukających wydajnych UPS-ów w rozsądnych cenach zapraszamy do sklepu Świat Baterii.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *