Zasilacz awaryjny do domu – sprzęt coraz bardziej niezbędny.

Rodzaje zasilaczy UPS

Decydując się na urządzenie UPS, które użytkować będziemy w domu często mamy na myśli ochronę prywatnych komputerów. Zasilacz awaryjny do domu nie tylko chroni nas przed utratą danych związanych z nieoczekiwaną przerwą w dostawie prądu. Chroni również delikatniejsze urządzenia przed niekorzystnym wpływem zakłóceń w sieci elektrycznej, na które często są one wyczulone. Dzięki zasilaczowi UPS możesz mieć pewność, że zakupione przez Ciebie sprzęty najwyższej jakości nie będą narażone zniszczone.

Czym sugerować się kupując zasilacz awaryjny do domu?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla nas kluczową funkcjonalnością urządzenia. Jeśli zależy nam jedynie na tym, aby utrzymać pewne urządzenia w stanie używalności podczas dłuższej przerwy w dostawie prądu, to bardzo możliwe, że wystarczy nam prosty i tańszy zasilacz line-interactive. Jeśli natomiast zależy nam na ochronie sprzętu przed zakłóceniami w sieci, warto zaryzykować w pewniejszy sprzętu typu on-line z czystą sinusoidą. Więcej o poszczególnych rodzajach zasilaczy przeczytasz tutaj.

Wylicz zapotrzebowanie mocy

Różne rodzaje zasilaczy UPS będą gwarantowały nam inną moc. Weź pod uwagę, że naprawdę miarodajna będzie czynna mocz urządzenia, czyli ta wyrażona w watach. Jeśli w chcemy zabezpieczyć jeden komputer stacjonarny wraz z monitorem LCD, wystarczy mały UPS. Zasilacz awaryjny do domu powinien mieć moc na poziomie od 600VA do 1500VA. Jednak im bardziej nasz sprzęt jest zaawansowany (a co za tym idzie, wymagający) tym większą moc należy zapewnić za pomocą zasilacza. Na użytek domowy niekoniecznie potrzebny jest z kolei zasilacz awaryjny o czystej sinusoidzie, dobrze sprawdzi się tutaj również taki o sinusoidzie aproksymowanej. Te są tańsze od tych pierwszych, a ich działanie w podstawowych warunkach jest wystarczające. Warto również zainteresować się faktem, czy akumulatory w naszym urządzeniu nadają się do samodzielnej wymiany – oszczędzi nam to kosztów związanych z ich wymianą w serwisie.

Przykładowy zasilacz awaryjny do domu z możliwością montażu na ścianie. Zasilacz UPS Green Cell AiO 800VA w cenie 249,95 zł.

zasilacz awaryjny do domu

Ostatni krok: zakup

Jeśli jesteśmy już zdecydowani na zakup urządzenia, nie pozostaje nam nic innego jak uczynienie z tego faktu. Jeśli wciąż nie jesteśmy przekonani co do tego, co sprawdzi się u nas najlepiej, warto skonsultować się ze sprzedawcą, który doradzi najlepsze rozwiązanie. Zasilacz awaryjny do domu to coraz popularniejszy sprzęt, a o jego wartości i przydatności w najlepszych słowach wyraża się każdy użytkownik.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *