Zasilacz UPS do biura – jak wybrać odpowiedni model?

Rodzaje zasilaczy UPS

Twoje biuro pod napięciem

Czy wyobrażasz sobie, że praca w Twoim biurze mogłaby zostać przerwana z powodu braku prądu? Brzmi abstrakcyjnie, ale wcale takie nie jest. Awarie prądu zdarzają się często, a za nią może pójść awaria internetu, dane znikające z niezapisanych plików, niedziałający monitoring czy brak narzędzi pracy (bo przecież zasilane są energią elektryczną. To wszystko może nas spotkać, kiedy zostaniemy od niej odcięci. Nie oznacza to jednak, że teraz powinniśmy czekać na najgorsze z założonymi rękami. Istnieje bowiem sposób, aby się przed tym uchronić, który jest bardzo prosty. Odpowiedź to właśnie zasilacz UPS do biura.

Zasilacz UPS uratuje Twoją pracę od katastrofy

Tym rozwiązaniem jest zakup zasilacza UPS, który podtrzyma przy życiu urządzenia dzięki czemu zyskujemy kilka minut na awaryjne zapisanie pracy. Tego typu zasilacz może zostać użyty dla podtrzymania działania serwera, komputerów, alarmu czy kamer, czyli wszystkiego tego, co często jest niezbędne w pracy biurowej. To co ważne, to jakość sprzętu, w który inwestujemy. Przez większość czasu zasilacz będzie pewnie stał nieużywany, jednak w tym jednym, krytycznym momencie to od niego będzie zależało powodzenia naszej pracy.

Na co zwrócić uwagę kupując zasilacz UPS do biura?

Na potrzeby biura najczęściej zalecany jest zasilacz z tak zwaną czystą sinusoidą. Często przy zakupie zasilacza nie wiemy, jakie sprzęty dokładnie będziemy do niego podłączać lub zmienia się to na przestrzeni czasu. Dlatego właśnie jest to wybór zdecydowanie bezpieczniejszy. Szczególnie polecane są urządzenia wykonane w technologii line interactive, która zapewnia szybkie przejście na tryb zasilania awaryjnego, dzięki czemu znacznie zmniejsza się ryzyko utraty danych. Przeczytacie więcej o czasie pracy zasilacza UPS po awarii prądu.

Należy wziąć pod uwagę, że aby utrzymać sprzęt przy pracy podczas awarii prądu (przykładowo zakładamy, że podłączony jest do niego komputer wraz z monitorem lcd) potrzebna jest moc o wartości ok. 800VA. Decydując się więc na zasilacz UPS do biura należy odpowiednio przeanalizować swoje potrzeby, przeliczyć zapotrzebowanie mocy i na tej podstawie wybrać odpowiedni model. Jeśli potrzebujemy model, który utrzyma więcej niż jeden komputer, warto zdecydować się na przykład na zasilacz do biura typu online o mocy 2000VA. Poniżej model, który pozwala na zamontowanie w szafie typu rack.

Zasilacz UPS Green Cell RTII 2000VA za 1999,95 zł.

zasilacz UPS do biura

Zasilacz UPS – tylko w przypadku awarii prądu?

Często zapominamy o tym, że zasilacz UPS do biura chroni nas nie tylko przed nieoczekiwanym zakończeniem pracy urządzeń elektrycznych. Dodatkowymi atutami ochrona przeciwprzepięciowa oraz zabezpieczenie, przed występującymi w sieci anomaliami. Oznacza to, że w ten sposób chronimy również nasz sprzęt, który podpinamy do zasilacza awaryjnego.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *